Kapat

Microblading Nedir? Kıl Tekniği İle Kaş Kontürü Nasıl Yapılır? 


Makyaj malzemeleri reyonundaki her kaş kalemini, pudrayı, farı, jeli denediniz ve kaşlarınız hala seyrek mi? Sorun değil! Microblading adı verilen mucize yöntemle, seyrelmiş kaşlarınızı toparlamak ve dolgunlaştırmak artık hayal değil. Microblading gittikçe popülerleşen bir uygulama, çünkü hem pratik, hem uzun ömürlü hem de doğal bir kaş görünümü elde etmek için birebir. Peki nedir bu microblading?

Microblading Nedir?

Microblading doğal kaşlarınızın arasına, doğal kıl renginizle uyumlu kaşların tek tek çizilmesidir. Genel olarak microblading kaş kontörü tekniği, renk pigmentlerinin manuel olarak bir alet yardımıyla cildinize çizildiği dövme sanatına verilen isimdir. Kaşların doğal yapısına uyumlu olacak biçimde kaş kıllarına benzer eklemeler cildinize uygulanır. Sonuçlar cilt tiplerine bağlı olarak 12-48 aya kadar kalıcıdır, bu sürenin ardından pigmentler cildinizi terk eder ve doğal kaşlarınız da aynen olduğu gibi kalır. Bu uygulamanın sonuçları çok doğal ve gerçekçi olup, kaşlara dolgun ve sağlıklı bir görünüm kazandırır. Böylelikle ifadeniz de gençleşir. 

Kıl Tekniğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Microblading kıl tekniği, kesinlikle uzmanlar tarafından, en kaliteli malzemeler kullanılarak, steril bir ortamda yapılmalıdır. İlk olarak yüz tipinize ve ifadenize uyacak bir kaş biçimi seçilmelidir. Başka bir önemli husus ise, renk seçimidir. Kaş kontörü uygulamasında mutlaka doğal kıl renginizle uyumlu bir renk tercih etmelisiniz. Uyumsuz bir tonda boyatmak, kötü bir görüntüye sebep olabilir. Kıl tekniği uzmanlar tarafından uygulanmalıdır, çünkü sadece tecrübeli kişiler gerçek kaşa benzer kaş çizebilir. 

Microblading Nerede Yaptırılır?

Microblading Kıl Atımı Tekniği son yıllarda gittikçe popüler hale gelen bir güzellik uygulamasıdır. Bu sebeple tecrübeli ve tecrübesiz birçok kişi bu tekniği uygulamaktadır. Kaşlarınız yüz ifadenizi en çok etkileyen unsurlardan birisidir. Bu yüzden sadece ucuz yada kampanyalı diye bir kuruma yönelmek büyük hatadır. Zira yapılan ufak bir yanlış, ifadenizi büyük ölçüde değiştirebilir. Yüzünüze yaptıracağınız, ve en az 1 yıl kalıcı olacak bu bakımı mutlaka ve mutlaka uzmanlara bırakmalısınız. İstanbul’da yaşıyor ya da bakım için İstanbul’u ziyaret etmeyi düşünüyorsanız, Taksim Baby Face Kuaförün uzman ekibine kaşlarınızı güvenle emanet edebilirsiniz. İstiklal Caddesinin en güzel yerlerinden biri olan Galatasaray Hanındaki Baby Face Kuaför, uzman saç ve cilt bakımı kadrosu ve binlerce mutlu müşteri portföyü ile microblading konusunda aklımıza ilk gelenlerden! Kalıcı kaş yaptırmayı düşünüyorsanız, işinizi riske atmayın ve bugün Baby Face ekibinden randevunuzu alın


 


E-Bültene Üye Olun
Takipte Kalın

BabyFace © 2020 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır