Kapat

Bugün Ombre Yaptırmak İçin 5 Neden


Ombre son yılların gözde boyama tekniklerinden biri haline geldi. Peki nedir bu ombre? Kısaca açıklayacak olursak saçların ortalarından uçlarına kadar kademeli olarak renk geçişi yapılması işlemine verilen isimdir. Ombre saç hem modaya uygundur, hem de yüzünüzü aydınlatmak ve saça çok boyutlu, eğri bir görünüm kazandırmak için biçilmiş kaftandır. Ombre uygulaması yaptırmak istiyor fakat hala kesin karar veremiyorsanız, yazımıza bir göz gezdirin! Baby Face Kuaföre bir sonraki ziyaretinizde ombre yaptırmak için beş süper sebeple karşınızdayız.

  1. Ombre Hem Eğlenceli Hem Havalıdır

Tek düze saç tonları klasik bir güzelliğe sahiptir, ama bazen sıkıcı olabilir. Eğer siz de yıllar yılı aynı rengi kullanmaktan sıkıldıysanız, ya da tarzınızda küçük bir değişikliğe ihtiyaç duyuyorsanız, ombre sizin için en harika çözüm olacaktır. Ombre ile ilgili en güzel şey, renk geçişini istediğiniz gibi kişiselleştirebilmenizdir. İster koyu kahverengi tonlardan açık kahvelere, isterseniz siyahtan sarı tonlarına geçiş yapabilirsiniz. Maceracı olun ve yepyeni bir görüntü yaratın.

  1. Ombre Saçları Daha Dolgun Gösterir

Ombreyi denemeniz için bir başka bir önemli neden ise, saçınıza ekstra boyut katıp olduğundan daha dolgun gösterme fırsatıdır. Eğer seçtiğiniz renkler birbirini iyi tamamlarsa, ombre saçınıza daha fazla dolgunluk ve boyut katacaktır. İnce ve cansız gözüken saçlar, ombre uygulanıp, aralara açık renkler katılarak daha hareketli hale getirilebilir. Üstelik ombre farklı saç modellerinde de çok güzel gözükür. İster balıksırtı örgü yapın, isterseniz kırık fön, ombre saçlarınız muhteşem gözükecek!

  1. Ombre Fazla Bakım Gerektirmez

Ombre uygulaması genellikle köklerden değil saç boyunun ortalarından başlar, bu sebeple bakımı diğer uygulamalara göre çok daha kolaydır. Saçlarını diplerden başlayarak boyayan biriyseniz, ayda bir saç boyama randevusu almanın ve köklerinizden fışkıran doğal renkteki saçları görmenin ne kadar zor olduğunu biliyorsunuzdur. Neyse ki, ombre saçlar genellikle kulakların hemen altında başladığından dolayı, diplerinizin çıkmasından korkmanıza gerek kalmaz. Ne kadar uzarsa uzasın muhteşem gözükecektir!

  1. Ombre’ye Geçiş Kolaydır

Saçlarınızda bir değişiklik arıyor, fakat yeni bir saç renginin size uygun olup olmadığını bilmiyor musunuz? Saçınızı tamamen boyatmak çok mu radikal görünüyor? Seni çok iyi anlıyoruz! Eğer böyle endişeleriniz varsa, ombre bu konuda harika birçözüm olacaktır çünkü tek yapmanız gereken saçınızın sadece yarısını boyamaktır. Sıkıldığınızda ise ombre kısmını yavaşça kendi haline bırakıp, doğala dönebilirsiniz. Ombre, uzun vadede geçişi en kolay saç renklerinden biridir, üstelik sadece saçın yarısını renklendirdiğinden tümüyle boyatmaya nazaran daha az zararlıdır.

  1. Ombre Her Uzunluktaki Saça Yakışır

Ombre her saç rengine uyduğu gibi, her saç uzunluğuna da uyar. Eğer saçlarınız kısa diye ombre yaptırmaktan çekiniyorsanız, hiç durmayın! Selena Gomez’in ombre kısa bob kesimini gözlerinizin önüne getirin ve ombrenin kısa saçta da ne kadar güzel durabileceğini görün. Ama siz ille de uzun saç isteyenlerdenseniz, saçlarınıza kaynak yaptırıp ombreyi kaynaklarınıza uygulayın. İstanbul’da kaynak yaptıracak uzman bir saç bakım salonu arıyorsanız, Beyoğlu Baby Face Kuaför’den randevunuzu bugün alın!

 


E-Bültene Üye Olun
Takipte Kalın

BabyFace © 2020 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır